Kentsel Dönüşümün Avantajları Nelerdir?

Kentsel Dönüşümün Avantajları Nelerdir?

Kentsel dönüşüm, vatandaşların talebiyle gerçekleşeceği için devletin bu konuyla ilgili sağladığı bazı avantajlar var. Bilindiği gibi yeni inşaatlarda tutarı fazla olan belediye harçları var. Kentsel dönüşümle birlikte bunların tamamından muafiyet sağlanmaktadır. Bunun dışında kat karşılığı sözleşme ve inşaat yapım sözleşmeleri noterden yapılıyor, kentsel dönüşüm ile noter masraflarının tamamından muafiyet var.

Bina bittikten sonraki satışlarda tapu harçlarından muafiyet de kentsel dönüşüm kapsamında yer almaktadır. Kentsel dönüşümün bir diğer avantajı da daire ve iş yeri satışındaki KDV oranı yüzde 1'dir. Mevcut KDV uygulamasında daire satışında dairenin m2 ve özelliklerine göre satıştaki KDV oranı yüzde 8 veya yüzde 18'dir. Ekonomik ömrünü tamamlamış eski bir bina, Deprem Risk Raporu alarak Kentsel Dönüşüm kapsamına girdiğinde yeni dairelerin satışındaki KDV oranı yüzde 1 olup daire başına yüzde 7 ila yüzde 17 KDV avantajı sağlanmaktadır.Devletin sağladığı muafiyetlerin yanında her şeyden önce eski ve depreme dayanaksız binanızı yenilemiş oluyorsunuz ve artık biliyorsunuz ki olası bir depremde ya da afet riskinde can ve mal kaybına uğramayacaksınız.

Kentsel Dönüşüm kapsamında binanızı yenilemek veya bu kapsamda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bugün bir teklif almak için hazır mısınız?

Bizimle İletişime Geçin

Finans ve İnşaat sektöründe 18 yılı aşkın üst düzey yöneticilik yapmış Cüneyt Güngör tarafından 2010 yılında kurulmuş olan MCG İNŞAAT, gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermekte olup, bir çok prestijli projeyi başarı ile tamamlamıştır. Sektörde öncü olma yolunda hızla ilerlemektedir.

MCG FİNANS GAYRİMENKUL VE İNŞAAT DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

Merkez: Cumhuriyet Mah. Turgut Özal Bulvarı 107K Alkon Konakları Villa 11, Büyükçekmece / İSTANBUL
Şube: Fatih Mah. Gazi Mustafa Cad. No: 1/4, Büyükçekmece / İSTANBUL
info@mcginsaat.com
+90 555 519 17 16
+90 212 221 74 27

+90 212 221 74 26